Тематска недеља-четврти дан

Четврти дан наше тематске недеље 28.12.2018. год  био је посвећен обележавању стогодишњице завршетка Првог светског рата. Ово је учињено тематским часом на коме су се ујединили географија, историја, књижевност и музика. Наши ученици имали су прилику да слушају музику која је пратила борце, стихове из "Плаве гробнице", да на историјским и географским картама прате путеве војске, као и да представе пројекат о својим прецима и њиховој улози у Великом рату.

Фотографија корисника Прва Основна Школа Андријаш

Сценографију часа употпунио је прави мали приручни музеј са предметима, деловима одеће и оружја из раздобља ратних година. Иако је у холу школе била прилична гужва, ученици 8-3, 7-2, 5-4 и наши гости четвртаци били су беспрекорни: дисциплиновани, заинтересовани и орни за сарадњу. Кажу наставници да је са оваквом децом милина радити.