Светски дан детета у нашој школи

Ове године обележавамо Светски дан детета у ванредним околностима и у мери у којој то тренутна ситуација дозвољава. Чланице Вршњачког тима, ученице осмог разреда наше школе – Кристина и Јелена – држе низ радионица са ученицу одељењима петог разреда. Оне отворено разговарају са млађим другарима о изазовима са којима се они суочавају и дају конкретне савете како их превазићи.

Да подсетимо, 20. новембра 1989. Уједињене нације су донеле Конвенцију о правима детета коју су потписале скоро све државе света, а међу првима је то учинила и Република Србија.

Конвенцијом се сваком детету гарантује право на живот, здравље, образовање, слободу изражавања, право на учешће у одлучивању о стварима која су у интересу детета, право на заштиту од насиља и дискриминације, право на игру и разоноду и друга права.

Активност је део пројекта Образовање за права детета који реализујемо у сарадњи са Ужичким центром за права детета и швајцарском Песталоци дечјом фондацијом