Походили смо

Наши другари, ученици "Прве основне школе" и ИО Стапари, заједно са ученицима средње Музичке школе и професорком историје Иваном Јанковић, организовали су једно необично путовање. Циљ им је био да посете породицу Светог Саве, да поздраве оне на које су поносни. Лепо су их угостили, као прави домаћини у својој кући, Студеници. А ко? Свети Симеон, Свети Симон и Света Анастасија.

Жичи су видели где је крунисан Стефан Првовенчани. Била је част бити на том месту.У Овчар бањи су поздравили и Светог владику Николаја, и посетили конак који је изградио кнез Милош Обреновић.

Шетајући кроз векове, пожелели су да отпевају и одсвирају нешто. "Тамо далеко", "Марш на Дрину". А онда се и заиграло ужичко коло.
Захвални смо нашим домаћинима на овом незаборавном искуству.