• svica
  • savindankacer
  • ISTORIJATAKMICENJE

Одржано шеснаест вршњачких радионица

Након завршетка иницијалне обуке ученика шестог разреда о правима детета, у нашој школи је одржано 16 вршњачких радионица планираних Акционим планом на самој обуци.

Шест тимова вршњачких едукатора одржало је радионице у својим одељењима на часовима одељењског старешине, а затим по једну у 11 одељења трећег и четвртог разреда. Теме радионица су биле везане за права детета, потребе и жеље и спречавање насиља и дискриминације. Едукатори су били добро припремљени, а деца су уживала на овим часовима. Ученици трећег разреда су се први пут срели са оваквим начином рада, а њихова евалуација радионица говори да су одушевљени.

Активност се спроводи у оквиру пројекта Образовање за права детета који реализујемо у сарадњи са Ужичким центром за права детета и уз подршку швајцарске Песталоци дечје фондације.