Пројекат“Дворска канцеларија“ : написана и послата прва писма !

Ученице Прве основне школе које су укључене у рад пројекта Дворска канцеларија написале су и послале уз подршку наставника Максимовића прва писма.

Фотографија корисника Прва Основна Школа АндријашФотографија корисника Прва Основна Школа Андријаш

Пре тога су недељама вежбале стил писања који је негован у Србији почетком 15. века и упознавале се са историјским, географским и културним подацима везаним за градове Ново Брдо, Ужице, Звечан, Ниш, Петрус, Врање и Равно из исте епохе.

Након добијеног писма из Београда, од деспота Стефана, Ђурађ Бранковић је похитао да обавести градове да припреме одбрану од Турака. Наоружане калиграфском вештином и знањем, уз велику дозу маште, дијаци (писари) Симона, Сташа, Софија, Сара и Јана уложили су сате и сате времена након школе како би што пре послале писма и дигле Србију на ноге!
Ми мислимо да су писма дивна. Надамо се да ће се и вама допасти.