• skola naslovna
  • SAVINDAN1
  • ISTORIJATAKMICENJE

НА MЕЂУНАРОДНОМ ЛИТЕРАРНОМ КОНКУРСУ ОД 336. РАДОВА ДРУГА НАГРАДА

Поводом обележавања 175 година од оснивања Народна библиотека „Јован Поповић“ Кикинда расписује Литерарни конкурс за најбоље радове деце и младих у 2020. години.

На литерарни конкурс је пристигло 336 радова. Конкурс је међународног карактера, јер су радови стигли не само из целе Србије, него из Црне Горе, Босне и Херцеговине и Немачке.

Жири у саставу Милана Бајкин, Кристина Ембер и Дуња Бркин Трифуновић, је имао тежак задатак, јер је квалитет радова био на веома високом нивоу. Поред прве, друге и треће награде жири је доделио једну специјалну награду за поетски дневник у којем је за свако слово азбуке написана песма. Такође, похваљени су радови који су се издвојили од осталих попут песме написане на Брајевом писму или романа Јане Мањенчић.

Наш ученик Лазар Новаковић II2 освојио је другу награду