• deca4
  • savindanstapari

ПРЕПОРУКЕ ЗА НАШЕ РОДИТЕЉЕ И УЧЕНИКЕ

Поштовани родитељи и  ученици,

Нова искуства нису увек пријатна, али су свакако животне лекције из којих увек научимо нешто ново.  У овом периоду  социјална изолација је  најбољи начин да сачувамо здравље драгих људи и своје. Међутим, она уједно значи и потпуно другачију динамику и организацију породичног и индивидуалног живота.

Препорука је , у циљу лакшег функционисања направити организацију тако да имате јасан план који садржи  рутине које личе на оне свакодневне, јер то је најбољи начин да  умањимо непријатне емоције изазване кризном ситуацијом. Потрудите се да устанете ујутру као да идете на посао,  u школу или  неку ваннаставну активност и радите све што сте и раније, само од куће. Учите, играјте се, певајте, бавите се омиљеним хобијем. Уколико се добро осећате уведите у дневну организацију и свакодневне физичке активности. Слободно време испуните дружењем са члановима породице, а доступни су и многи  online бесплатни  едукативни, културни и забавни садржаји. Уживајте у виртуелној посети:

-светским музејима, листа музеја можете да погледате  на линку

-гледајте позоришне представе

-Народно позориште  у одређеним терминима на линку

-Позориште лутака Ниш    на линку-

-Атеље 212 сваког уторка, четвртка и суботе на свом Фејсбук профилу

-читајте књиге  користећи садржај дигиталних библиотека:

-Дигитална Народна библиотека србије: линк

-Међународна дечија библиотека: линк-

-Дигитална едиција: Антологија српске књижевности линк -

-Пуно, пуно интересантних дешавања на линку

И овом приликом подсећамо вас на неопходност безбедног коришћења интернета. Чувајте себе и своју приватност и у виртуелном свету.

Добро здравље вам желимо!