• maskenbal2
  • IMG 2219

Фестивал науке "Разоткривање"

5.12.2019. год.

Ученици наше школе: Урош Бурлић, Војин Маринковић, Игор Тејић, Матеја Међедовић и Марко Радивојевић, са наставницама Весном Димитријевић и Бранком Кремић посетили су тринаести по реду Фестивал науке „ Разоткривање “  у Београду. Фестивал је одржан на Београдском сајму, где су ученици имали прилику да разгледају поставке различитих врста експеримената, модела и апаратура, које су приредили: Београдски универзитет, ученици школа из целе Србије и Београда. Могли су да виде како види човек, а како пас, како се може преко мобилног телефона закључати кућа, а преко компјутера измерити пулс, како стрес делује на тело човека, да измере капацитет плућа, помилују живог питона, решавају различите мозгалице и изводе једноставне експерименте из физике, упознају принцип рада 3Д штампача...Био је то један леп дан у пријатном друштву.