Дан школе

У ПОСЕТИ АКАДЕМИКУ ЉУБОМИРУ СИМОВИЋУ- БИВШЕМ УЧЕНИКУ ПРВЕ ОСНОВНЕ

Прошлог петка, 28.11.2014. позиву гдина Симовића да га посете у просторијама Српске академије наука и уметности одазвали су се в.д. директора школе Никола Бацетић и помоћник директора Емина Јеремић Мићовић.

НАШУ ШКОЛУ ЈЕ ДАНАС ПОСЕТИО ПРЕСТОЛОНАСЛЕДНИК АЛЕКСАНДАР

16. 12. 2014. године

Нашој школи је данас учињена велика част. Посетио нас је син краља Петра Другог Карађорђевића, престолонаследник Александар. Са његовим доласком званично отпочиње свечана прослава великог јубилеја - 130 година од изградње данашње школске зграде.

Престолонаследника је поздравио в.д. директора школе Никола Бацетић у свом говору

Осим за школу, долазак престолонаследника Алекдандра је била вест од прворазредног значаја за читав град. Исту су пренели сви ужички медији, као и ТВ Прва

ПРОСЛАВА ВЕЛИКОГ ЈУБИЛЕЈА ПРВЕ ОСНОВНЕ ШКОЛЕ- 130 ГОДИНА ОД ОСНИВАЊА

Објављене чланке о нашој школи везане за прославу 130 година од оснивања можете видети на следећим линковима:

Интерактивни плакат - позивница за прославу Дана школе

Ово је један од најлепших поклона који смо добили за наш 130. рођендан.

Пред вама је интерактивни плакат - позивница за прославу Дана школе. Корисници андроид уређаја могу помоћу апликације ZAPPAR прегледати његов мултимедијални садржај (све што треба да урадите је да преузмете и стартујете апликацију, усмерите камеру на слику и она оживљава).

Велику захвалност за израду овог плаката дугујемо нашем колеги Десимиру Поповићу, професору разредне наставе и бившем ученику наше школе, Маријани Секулић, такође бившој ученици школе као и Милошу Сретину, дизајнеру мултимедија.

Уживајте!

ПРВА ОСНОВНА ШКОЛА КРАЉА ПЕТРА ДРУГОГ ЈЕ ДОБИЛА СВЕЧАНУ ПЕСМУ

У сусрет великом јубилеју- 130 година од оснивања школе

Поводом великог јубилеја- 130 година од оснивања стручни жири Прве основне школе краља Петра Другог на челу са професорком музичке културе Јасминком Гајић месецима се бави деликатним задатком. Коју од изузетних песама које изводи хор ученика школе прогласити за свечану песму?! На крају, након дуготрајне расправе међу запосленима и неформалног гласања од стране ученика, жири је једногласно одлучио да то буде песма “Чему служи срце“, аутора Недељка Попадића.

Прошле недеље професорка Гајић, колега Десимир Поповић и хор од двадесет ученика били су гости музичког студија “ОФ“ у Севојну. Ту нам је професор дизајна звука Александар Јовановић показао најмодернију студијску опрему и начин на који професионални певачи снимају хитове. Наши ученици су имали прилику да попут музичких звезда отпевају неколико песама и да се увере да посао певача, композитора и тонца уопште није лак. У поменутом студију снимили смо и нашу свечану песму “Чему служи срце“.

Господин Јовановић је похвалио увежбаност хора, озбиљност са којом професори у нашој школи раде са децом и позвао нас да поново посетимо његов студио.  За превоз наших ђака побринуо се “Златан Превоз“ из Ужица. Свима који су допринели реализацији овог нашег малог подухвата захваљујемо од срца.

проф. разредне наставе Десимир Поповић