Прва основна школа краља Петра II

  • 1skola
  • 300863161 1295476421193306 4572904186483770844 n
  • engleski2023
  • IMG 2219
  • mask2023
Штампа

Ликовни конкурс у сусрет прослави Дана школе

Позивамо вас да учествујете у ликовном конкурсу који наша школа организује у сусрет прослави Дана школе.  

Уз достављени рад обавезно се прилаже потписана сагласност родитеља. Oбразац можете преузети  на линку

 У наставку се можете упознати са детаљима и пропозицијама конкурса:

Прва основна школа краља Петра II” из Ужица поводом обележавања Дана школе расписује

КОНКУРС

за ученике „Прве основне школе краља Петра II“ од 5. до 8. разреда и ученике средњих школа на територији града Ужица

Назив конкурса

  Измаштати Наранџића

Организатор

  ОШ "Прва основна школа краља Петра II "из Ужица

 

Штампа

Општинско такмичењe из технике и технологије 2024.

На Општинском такмичењу из технике и технологије наша ученица Нина Николић - 5-1 освојила је треће.место.
Честитамо Нини и предметном наставнику Александру Милосављевићу.
Штампа

КОНАЧНИ РЕЗУЛТАТИ ОПШТИНСКОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА И ЈЕЗИЧКЕ КУЛТУРЕ 2023/24. ГОДИНЕ

25.2.2024. године

Ученици петог и шестог разреда који су освојили 15 бодова остварују пласман на Окружно такмичење и добијају диплому за освојено треће место, као и ученици седмог и осмог разреда који су освојили 14 бодова. 

 

Коначне ранг листе:

пети разред

шести разред

седми разред

осми разред

Честитамо ученицима и њиховим наставницима на постигнутим резултатима!

Штампа

Општинско такмичење из из српског језика и језичке културе 2024. године

На Општинском такмичењу из српског језика и језичке културе ученици наше школе постигли су одличне резултате:
Пети разред
Алекса Бућић 5-1 -1. место
Ива Грбић 5-3 - 1. место
Емилија Бурлић 5-5 1. место
Теодора Поповић 5-3 - 2. место
Лена Трифуновић 5-1 - 2. местo
Лазар Новаковић5-2 - 2. место
Анђелка Гавовић 5-1 - 3. место
Шести разред
Огњен Николић 6-4 - 3. место
Седми разред
Маша Старчевић 7-3 -2. место
Осми разред
Теодора Миковић 8-1 - 3. место
Честитамо ученицима и њиховим наставницама Биљани Кнежевић, Љиљани Јелисавчић, Јулији Филиповић, Ивани Чукановић и Весни Шекељић!
Штампа

Општинско такмичење из физике 2024. године

На Општинском такмичењу из физике наши ученици су постигли сјајне резултате:

шести разед

Аница Јевтовић 6-1 - 3.место

Николина Петровић 6-1 - 3.место  

Вања Марјановић 6-4 - похвала

Михајло Филиповић 6-1 - похвала

 седми разред

Лена Смиљанић7-5 - 1.место 

Александар Шнајдер 7-5 -1. место 

Дамјан Ћук 7-5 -  1. место 

Сандра Шишић 7-5 - 3.место

Маша Старчевић 7-3 - 3.место 

осми разред

Маја Тодоровић 8-5 - 1.место

Честитамо ученицима и њиховим наставницама Ани Пантелић, Маријани Станковић и Јасминки Менђан Павловић!

Штампа

Општинско такмичење из математике 2024. године

На Општинском такмичењу из математике ученици наше школе постигли су сјајне резултате.
трећи разред
Калабић Матеја 3-5 - 1. место
Брадић Дуња 3-1- 2. место
Дрндаревић Хана 3-2 - 2. место
Даниловић Калина 3-1- 2. место
Синђић Ђорђе 3-2 - 2. место
Станић Вељко 3-5 - 2. место
Бајић Богдан 3-1- 3. место
Лучић Ђорђе 3-5 - похвала
Гускић Ница 3-5 -похвала
четврти разред
Давидовић Николина 4-5 -1.место 
Радивојевић Виктор 4-5 - 1. место
Тодоровић Лука 4-5 - 2. место
Јовановић Јана 4-5 - 2. место
Вранић Дуња 4-4 - 3. место
Рендулић Андреј 4 -1- 3. место
Стаматовић Александар 4-5 - похвала
Сретеновић Ива 4-5- похвала
Честитамо ученицима и њиховим учитељицама Вери Пековић, Милици Николић, Невени Милосављевић, Љубинки Мијатовић, Зори Стевановић и Бојани Меденица на постигнутим резултатима !
пети разред
Алекса Бућић 5-1 - 2. место
Ива Грбић 5-3, Немања Чворовић 5-4 и Ленка Средојевић 5-5 - 3. место
шести разред
Николина Петровић 6-1 - 3. место
седми разред
Маша Старчевић 7-3 -1. место
Лена Смиљанић 7-5 - 2. место
Александар Шнајдер7-5 - 3. место
осми разред
Маја Тодоровић 8-5 -1. место
Николина Калабић 8-2 -1. место
Теодора Север 8-5 - 3. место
Честитамо ученицима и њиховим наставницима Бранку Мићовићу, Оливери Ђокић, Саши Јевтовић Вујовић, Александри Марковић!
Штампа

Oпштинско такмичење из рачунарства - 2024.

У ОШ " Нада Матић" одржано је општинско такмичење из  рачунарстава. Ученица Маја Тодоровић 8-5 наставила је традицију одличних  резултата . И ове године пласирала се на окружно такмичење. Освојила је другу награду.

Браво Мајо! Настави и даље тако!

Ранг листе учесника могу се видети на линку

Штампа

Општинаког такмичења из енглеског језика!

У категорији осмих разреда, освојили смо:
4 прва места (Теодора Север 8-5, Анастасија Филиповић 8-2, Нина Никитовић 8-3 и Исидора Кнежевић 8-1),
1 друго место (Искра Јовичић 8-5) и
1 треће место (Ања Дробац 8-2).
Седмаци су освојили:
1 прво место (Новак Милић 7-4),
2 друга места (Давид Лазић 7-5 и Александар Шнајдер 7-5) и
4 трећа места (Страхиња Јанковић 7-4, Лена Смиљанић 7-5, Маша Старчевић 7-3 и Невена Димитријевић 7-3).
Честитамо ученицима и њиховим наставницама Емини Јеремић Мићевић , Јелени Максимовић и Оливери Дробњаковић!
Хвала што представљате нашу школу на најлепши начин! Браво!!!
Штампа

Општинско такмичење Књижевна олимпијада

Душица Чворовић, ученица 7-1, освојила је треће место на Општинском такмичењу Књижевна олимпијада које је одржано данас у ОШ "Стари град".
Браво за Душицу и њену наставницу Ивану Чукановић