Прва основна школа краља Петра II

  • viber slika 2021-04-16 22-44-16 1slika
  • viber slika 2021-04-16 22-44-18 2slika
  • viber slika 2021-04-16 22-44-20-3slika
  • viber slika 2021-04-16 22-44-21 4slika
  • viber slika 2021-04-16 22-44-23 5slika
Штампа

Окружно такмичење физика 2021-2022. године

5.3.2022. године

Велики успех наших ученика на Окружном такмичењу из физике. 

Маја Тодоровић 6- прво место

Марта Тодоровић 75 -   прво место 

Анђела Бацетић 76 - прво место

Теодора Север - друго место

Андреј Перуничић 75 - треће место

Андрија Зечевић 65 - треће место

 Велико браво за ученике и њихову наставницу!

ранг листе линк

Штампа

Бесплатни уџбеници - обавештење

 Право на бесплатне уџбенике имају:

- Ученици из социјално/материјално угрожених породица (примаоци новчане социјалне помоћи);

- Ученици који основношколско образовање и васпитање стичу по индивидуалном образовном плану (ИОП), укључујући и ИОП3;

- Ученици са сметњама у развоју и инвалидитетом који образовно-васпитни  рад остварују по индивидуалном образовном плану и другим ученицима којима су потребни прилагођени уџбеници (увеhан фонт, Брајево писмо, електронски формат);

- Ученицима који су у породици тpehe или свако наредно рођено дете у систему образовања и васпитања.

- Ученицима првог и другог разреда основне школе који су глуви, а којима су потребни прилагођени уџбеници у електронском формату, са видео садржајима на српском знаковном језику.

Штампа

СРПСКИ ЈЕЗИК - ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

26.2.2022

Наша школа је била домаћин  Општинског такмичења из српског језика.

Није било жалби ученика па су  прелиминарне ранг листе постале су коначне. Наши ученици постигли су одличне резултате.

пети разред

Маша Старчевић - прво место

Лена Смиљанић- друго место

Александар Шнајдер - треће место

Вук Бацетић -  треће место

Дуња Лисичић - треће место

Сандра Шишић - треће место

шести разред

Теодора Миковић - друго место

Теодора Север - друго место

Николина Калабић - друго место

Маја Тодоровић- треће место

Ђурђа Јаџић - треће место

седми разред

Немања Лазић - треће место

Марта Тодоровић - треће место

Петар Зечевић - треће место

осми разред

Андреј Стевановић - треће место 

Честитке  за ученике и њихове наставнике! Пуно среће у наредном нивоу такмичења!

Коначне ранг листе:

пети разред

шести разред

седми разред

осми разред

 

Прелиминарне ранг листе:

пети разред

шести разред

седми разред

осми разред

 

 

Штампа

Успех наше Саре Бајић

Сара Бајић ученица наше школе, постигла је изузетан успех на јуниорском првенству Србије у стрељаштву, освојивши прво место у надметању микс парова ваздушним пиштољем. 

Такође је својим одличним појединачним пласманом допринела и екипној сребрној медаљи! 

Сара је тренутно један од најталентованијих стрелаца у свом  клубу, као и међу првих пет најперспективнијих пионирки у нашој држави. Носилац је већег броја медаља на регионалним и државним такмичењима.

Браво Саро!

 

Штампа

Посета Градској галерији

Ученици који похађају ликовну секцију, са наставником Миланом Антонијевићем, посетили изложбу поводом 20 година Уметничке школе у Градској галерији

Штампа

Ужичка гимназија - припремна настава

 

Поштовани,

Припремна настава из математике, за упис нове генерације ученика са посебним способностима за рачунарство и информатику, ће се одржавати у Ужичкој гимназији викендима почев од 26.02.2022. године у термину од  9:00 до 11:00 сати. Наставу ће реализовати професори математике из Ужичке гимназије. Рад у школи ће бити праћен и радом у Google учионици како би професори пружили сву неопходну помоћ полазницима у циљу што боље припреме будућих гимназијалаца.

Осим ових часова, осмаци могу похађати и бесплатну онлајн припремну наставу у организацији Фондације „Центар за младе таленте“. Пријаве се реализују преко сајта: http://www.cmt.edu.rs

Пријемни испит из математике реализоваће се у Ужичкој гимназији према датуму у конкурсу Министарства просвете, науке и технолошког развоја.

Потребну документацију и пријаву за ово одељење можете наћи на сајту www.uzickagimnazija.edu.rs

 

Додатне информације:

тел. 065/555-22-15

мејл: Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.

Штампа

Општинско такмичење - математика 2021/2022.година

20.2.2022. године

Данас је одржано Општинско такмичење из математике:

-за ученике 5-8. разреда у ОШ "Слободан Секулић"

-за ученике 3-4. разреда у ОШ "Душан Јерковић"

Наши ученици су постигли одличне резултате!

Честитамо нашим ученицима, њиховим учитељима и наставницима!

 

трећи разред

Магдалена Вучковић - прво место

Кристина Јоцић - прво место

Ива Грбић - прво место

Лазар Новаковић - прво место

Алекса Бућић - друго место

Теодора Поповић - друго место

Ђурђе Стевановић - друго место

Дуња Вукајловић - треће место

Ања Милутиновић - треће место

Лука Кнежевић - треће место

Страхиња Аксентијевић - похвала

Урош Гордић - похвала  - похвала

Василије Гаврић - похвала

Немања Чворовић - похвала

 

пети разред

Александар Шнајдер - прво место

Дамјан Ћук - треће место

Сергеј Курћубић - треће место

Маша Старчевић - треће место

Софија Кнежевић - похвала

Алекса Вучковић  - похвала

 

шести разред

Николина Калабић - прво место

Маја Тодоровић  - друго место

Теодора Север  - треће место

 

седми разред

Марта Тодоровић - прво место

Андреј Перуничић - треће место

Андреј Радовић  - похвала

 

Коначне ранг листе можете погледати  на линковима:

Трећи разред

Четврти разред

Пети разред

Шести разред

Седми разред

Осми разред

Штампа

Обавештење о почетку наставе 21.2.2022. године

На основу одлуке Тимa за праћење и координисање примене превентивних мера у раду школа, од понедељка, 21. фебруара 2022. године, примењиваће се први модел организације образовно-васпитног рада, тј. непосредно остваривање наставе за све ученике. 

- преподневнa сменa  ученици V-VIII разреда

- поподневнa  сменa ученици I-IV разреда.

         

 

Штампа

Општинско такмичење - физика 2021/2022.година

5.2.2022. год

Данас је ОШ "Стари град" одржано Општинско такмичење из физике . Наши ученици постигли су одличне резултате.

Шести разред

Маја Тодоровић - прво место

Теодора Север - друго  место

Андрија Зечевић - треће место

Седми разред

Анђела Бацетић- прво место

Марта Тодоровић - прво место

Андреј Перуничић - друго место

Осми разред

Андреј Стевановић - похвала

Честититке  ученицима и њиховим наставницима!

Ранг листе учесника:

шести разред

седми разред

осми разред