Обука ученика шестог разреда о правима детета

У суботу и недељу, 18. и 19. марта 2017. године, у оквиру пројекта Образовање за права детета,  у нашој школи је одржана обука за 31 ученика шестог разреда.

Током дводневног интензивног тренинга, ученици су упознати са садржајем Конвенције о правима детета, бавили су се темама превенције насиља,  мирног решавања сукоба, недискриминације и толеранције. Уживали су у радионицама кроз које су схватили разлику између жеља и потреба и својих права и обавеза.  Говорило се о стереотипима и предрасудама, као и о правима и обавезама у образовном систему и сукобу права. Значајан сегмент обуке је био посвећен документу Индекс остварености права детета у образовању и његовој примени у нашој школи. Ученици су планирали неколико акција које ће реализовати до краја школске године.

Током оба дана атмосфера је била изузетна, о чему сведоче фотографије у прилогу.