НОЋ ИСТРАЖИВАЧА 2019.година

27. септембар 2019. године

Ученици наше школе посетили Медицинску школу у оквиру манифестације Ноћ истраживача. Учествовали су у радионицама "Велика научна авантура" и "ЕУ ћоше". Научили су како расте дрво, посетили изложбу еколошких паноа коју су креирали ученици Медицнске школе, изоловали хлорофил из листова и урадили хроматографију на папиру.
Манифестација Ноћ музеја завршила се у суботу у Медицинској школи поставком изложбе паноа "Педесет нијанси зелене". Ученици наше школе били су једини посетиоци. Посета се претворила у специјални Дан отворених врата који им је приредила професорка биологије Мира Митрашиновић. Обишли су специјализоване кабинете и лабораторију и имали прилику да посматрају бактерије под светлосним микроскопом какав наша школа нема.

Фотографија корисника Прва Основна Школа Андријаш