АКТИВНОСТИ У ИО СТАПАРИ 2021. ГОДИНЕ

НЕДЕЉА ЗДРАВИХ СТИЛОВА ЖИВОТА У ИО СТАПАРИ

У оквиру Недеље здравих стилова живота, ученици и предметни наставници ИО Стапари су реализовали следеће активности:

- гледали презентацију " У здравом телу здрав дух " и урадили квиз " Здраво растимо ";

- на основу одгледаних презентација разговарали о значају здраве исхране и личне хигијене;

- правили паное, на које су деца лепила слике здравих намирница и свако дете је донело неколико воћки у школу;

- кроз низ вежби и занимљивих игара наставник физичког васпитања је деци показао колико је поред здраве исхране и спорт важан за нормалан и здрав развој сваког човека и неговање здравих стилова живота.

- предметни наставници и ученици (од предшколаца до осмог разреда) успешно савладали полигон елементарних игара

Све активности изведене уз поштовање епидемиолошких мера.

ДЕЧИЈА НЕДЕЉА У ИО СТАПАРИ

Ученици ИО Стапари су у оквиру Дечије недеље били у улози наставника и одржали следеће часове:

географија - наставна јединица: ,,Представљање рељефа на картама"

српски језик - наставна јединица: ,,Дијалекти српског језика"

математика - наставна јединица: ,, Реални бројеви" - систематизација

енглески језик - наставна јединица: ,,Unit 1, Speaking&Writing - On the phone / A description of a person"

Предшколска група у ИО Стапари

Овако се ми дружимо - креативност и машту развијамо кроз игру.

Поздрав од малих другара из Стапара.

НЕДЕЉА ЗДРАВИХ СТИЛОВА ЖИВОТА

С обзиром на то да је физичка активност врло значајна у очувању здравља, на часовима физике са ученицима 6.разреда спојили смо лепо и корисно. Кроз наставну јединицу "Врсте кретања" подсетили смо се дечјих игара "Иде маца око тебе" и "Јелачкиње-барјачкиње",  па кроз игру и физичку активност научили које врсте кретања постоје...