• IMG 20191215 160034
  • deca4
  • IMG 2219
  • savindankacer

Важно обавештење за родитеље и ученике

Распоред часова  од 30.3 - 3.4.2020.  на образовном програму који се емитује  на РТС 3 каналу. Распоред часова можете видети  на линку www.rasporednastave.gov.rs

Од понедељка 30. марта сваког радног дана у термину од 7.30 до 8.00 емитоваће ће програм намењен предшколском узрасту на Другом каналу Радио Телевизије Србије.

Опширније можете прочитати на   линку

Корисни материјали за повећану безбедност породице на интернету

Министарство просвете, науке  и технолошког развоја у сарадњи са УНИЦЕФ-ом и Ужичким центром за права детета припремило је материјале под називом  Корисни материјали за повећану безбедност породице на интернету који се налазе на линку http://www.mpn.gov.rs/grupa-za-prevenciju-nasilja/.

Родитељима, наставницима, ученицима и деци су сада доступни садржаји: Водич – Деца у дигиталном добу;( (можете погледати на линку) Брошура за родитеље – Безбедан интернет за целу породицу; Лифлет за децу-распоред часова за сајт; Речник појмова за дигитално доба; Цртани филм – Заштита личних података и приватности на интернету; Цртани филм – Лепо понашање на интернету; Цртани филм – Заштита деце од нежељеног садржаја и интернет предатора; Цртани филм – Сарадња родитеље и деце у коришћењу интернета.

Промена календара образовно-васпитног рада

Обавештење о измени Правилника о календару образовно-васпитног рада за основне школе за школску 2019/2020.годину можете погледати  на линку

ПСИХОЛОШКА ПОДРШКА РОДИТЕЉИМА

ВИШЕ О АНКСИОЗНОСТИ КОД ДЕЦЕ ПРОЧИТАЈТЕ НА ЛИНКУ

КАКО РАЗГОВАРАТИ СА ДЕЦОМ О КОРОНА ВИРУСУ ПРОЧИТАЈТЕ НА ЛИНКУ

ПРЕПОРУКЕ ЗА НАШЕ РОДИТЕЉЕ И УЧЕНИКЕ

Поштовани родитељи и  ученици,

Нова искуства нису увек пријатна, али су свакако животне лекције из којих увек научимо нешто ново.  У овом периоду  социјална изолација је  најбољи начин да сачувамо здравље драгих људи и своје. Међутим, она уједно значи и потпуно другачију динамику и организацију породичног и индивидуалног живота.

Препорука је , у циљу лакшег функционисања направити организацију тако да имате јасан план који садржи  рутине које личе на оне свакодневне, јер то је најбољи начин да  умањимо непријатне емоције изазване кризном ситуацијом. Потрудите се да устанете ујутру као да идете на посао,  u школу или  неку ваннаставну активност и радите све што сте и раније, само од куће. Учите, играјте се, певајте, бавите се омиљеним хобијем. Уколико се добро осећате уведите у дневну организацију и свакодневне физичке активности. Слободно време испуните дружењем са члановима породице, а доступни су и многи  online бесплатни  едукативни, културни и забавни садржаји. Уживајте у виртуелној посети:

-светским музејима, листа музеја можете да погледате  на линку

-гледајте позоришне представе

-Народно позориште  у одређеним терминима на линку

-Позориште лутака Ниш    на линку-

-Атеље 212 сваког уторка, четвртка и суботе на свом Фејсбук профилу

-читајте књиге  користећи садржај дигиталних библиотека:

-Дигитална Народна библиотека србије: линк

-Међународна дечија библиотека: линк-

-Дигитална едиција: Антологија српске књижевности линк -

-Пуно, пуно интересантних дешавања на линку

И овом приликом подсећамо вас на неопходност безбедног коришћења интернета. Чувајте себе и своју приватност и у виртуелном свету.

Добро здравље вам желимо!

Одлични резултати наших ученика из историје

15.3. 2020. године

У нашој школи је организовано Општинско такмичење из историје.

Ученици Урош Бурлић (8/2) и Матеја Глибетић (7/5) су освојили прво место, док су

ученици Огњен Новаковић (8/4) и Марко Радивојевић (7/1) заузели друго место.

Честитке свим учесницима на постигнутим резултатима!

Коначне ранг листе можете погледати на линку

Учење на даљину - за наше најмлађе ученике

РАД НАШЕГ КОЛЕГЕ ФИЛИПА БАРАЛИЋА

Mожете погледати исти садржај  и на линку