• 1skola
  • pozoriste 2023 4
  • gitare20231
  • 5skola

Додатно обавештење у вези повраћаја новца за екскурзије

Поштовани родитељи,

Испод смо поставили Захтеве за повраћај новца, који треба да попуните, потпишете, сликате или скенирате и пошаљете на мејл: Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.

или попуните и предате у Школи.

Ако се одлучите за други начин, то можете урадити од 6.2. до 8.2. од 13 до 15х, код административног радника.

Захтев за повраћај новца за нереализовану екскурзију

Захтев за повраћај новца за нереализовани излет

ПОВРАЋАЈ НОВЦА ЗА ЕКСКУРЗИЈЕ

Поштовани родитељи,

Школа је послала Захтев за повраћај новца туристичким агенцијама „Космополис“, Аранђеловац и „Балканик“, Ваљево, које због вируса Ковид-19 нису реализовале  планирану за 2020. годину и делимично плаћену екскурзију ученика тадашњег седмог разреда и излет предшколаца.

Обе агенције уплатиле су комплетан износ, који је од јуче на рачуну школе.

Потребно нам је неколико дана за организацију. Исплата ће бити у току следеће седмице. Наредних дана ћемо послати детаљне информације.

Хвала на досадашњем разумевању!

Директорка Прве основне школе краља Петра II

Нина Вукић

Сјајни резултати на Општинском такмичењу из математике 2023. год

4.2.2022. године

Браво за наше математичаре! Погледајте прелиминарне резултате општинског такмичења на линку

Успех на Општинском такмичењу из енглеског језика 2023. год.

4.2.2023.год.

Сјајни резултати на Општинском такмичењу из енглеског језика. Мина Шкоро 8-4, Андреј Радовић 8-1, Петар Зечевић 8-1 и Михаило Петронијевић 8-1 су освојили друго, а Ана Марија Поповић 8-3, Богдан Сретеновић 8-3 и Марта Тодоровић 8-5 треће место.

Сви ученици су се пласирали на наредни ниво такмичења! Браво децо!

Савиндан

Срећна школска слава Свети Сава

У нашој школи данас је свечано прослављена школска слава Свети Сава. Поред ученика и запослених, свечаности су присуствовали и наши пензионери, представници Града, Школске управе и многобројни драги гости. Додељене су и захвалнице за друштвено одговорно понашање исказано кроз помоћ и подршку нашој Школи. Више дешавања погледајте кликом на фотографију испод:

Епархија жичка линк

Награда на међународном стрип конкурсу ,,КАИШ 2022."

Наш ученик Вукашин Секулић постигао је велики успех освојивши 2. награду у категорији ученика од 11 до 14 година.
На конкурсу су учествовали ученици из 15 земаља, а пристигло је око 3000 радова.
Честитке Вулу и његовом ментору, колеги Милану Антонијевићу.

На европском путу

Пројекти су саставни део рада наше школе. Дајемо им велики значај, а њихова реализација доприноси стварању боље атмосфере у школи. Неки од њих су нам обезбедили адекватније условe за боравак и рад, други да проширимо видике, развијемо посебне вештине и упознамо нове вредности.
План је да се у наредном периоду нешто више посветимо пројектима Европске уније који се реализују у оквиру програма Erasmus+. Почетком децембра прошле године одржана је тродневна конференција у Љубљани, главном граду Словеније, на тему могућности за сарадњу у оквиру eTwinning пројеката. На конференцији је учествовало девет словенских земаља, а Србија је имала три представника. (https://www.facebook.com/eTwinningSlovenija) Част да буде део српске делегације на овом догађају имала је наставница енглеског језика из наше школе, Емина Јеремић Мићовић. Теме конференције су биле везане за могућности учешћа на пројектима који у фокусу имају инклузију и који ће помоћи стварању једнаких услова за ученике свих школа. Учесници су разменили своја знања и искуства, а промовисани су и примери добре праксе из Европе.
Наша школа има активан налог на порталу Европске уније посвећеном пројектима у образовању https://school-education.ec.europa.eu/.../prva-osnovna..., а ученици одељења 6-3, на часовима медијске писмености, реализују три eTwinning пројекта са својим вршњацима из Јерменије, Пољске, Босне и Херцеговине и Словеније.

СТИЖЕ НАМ НОВА ГОДИНА

Родитељи ученицима одељења 1-3 приредили су новогодишње изненађење. Деда Мраз их је посетио на часовима и уручио им пакетиће.

Божићни празници

Наши предшколци дружили су се са вероучитељем Ненадом кроз разговор о обичајима везаним за божићне празнике. Више на линку