• 1skola
  • engleski2023
  • IMG 2219
  • mask2023

ОБАВЕШТЕЊЕ О УПИСУ УЧЕНИКА У ПРВИ РАЗРЕД И ПРИПРЕМНИ ПРЕДШКОЛСКИ ПРОГРАМ У ШКОЛСКОЈ 2024/2025. ГОДИНИ

ОБАВЕШТЕЊЕ О УПИСУ У ПРВИ РАЗРЕД У ШКОЛСКОЈ 2024/25. ГОДИНИ

Поштовани родитељи будућих првака,

У складу са чланом 18. Закона о основама система образовања и васпитања, предвиђено је да се у први разред основне школе уписују деца која до почетка школске године имају најмање шест и по, а највише седам и по година и која су здравствено способна за полазак у школу.
У први разред основне школе у школској 2024/25. години (редован упис), уписују се деца рођена од 01. 03. 2017. до 28. 02. 2018. године.

Захвалница свим учесницима

Драга децо, поштовани наставници,

Желим да честитам нашим ученицима и наставницима, који су припремали и маестрално извели Свечану академију, у петак у препуној сали Народног позоришта.

Поносна сам на све вас, на ваш таленат, умеће, рад, самоувереност.  Диван је осећај бити директор Прве основне школе, која има оволико сјајних талентованих ученика и наставника.

Било је уживање гледати спектакл, који је превазишао оквире школске приредбе. Знам да смо се месецима вредно припремали и ово је доказ да када нешто јако желите и уложите велики труд, снови могу постати стварност. Осећај који сте доживели на сцени, аплаузи и овације, не могу се купити новцем. Њих сте заслужили напорним радом и оним што носите у себи, а што вам нико не може одузети.

Желим да вам пренесем да честитке за Академију стижу са свих страна. Ових дана цео град прича о вама.

За овај успех су заслужни:

·         Сви чланови великог хора  и наставница Јасминка Гајић

·         Сада наша, а у будућности светска оперска дива Анђела Николић

·         Сви чланови малог хора и учитељица Мирела Лазић

·         Плесачи, другаци и учитељи који су их припремали Бојан Ђерић и Гордана Никовић

·         Балерине

·         Сви глумци и наратори и наставнице Јулија Филиповић, Љиљана Јелисавчић и Марина Марјановић

·         Предшколци и њихове васпитачице Марина Баковић и Биљана Николић

·         Сценарио за Свечану академију написала је наставница Бранка Кремић

·         Технички руководилац Свечане академије је била педагог школе Катарина Карановић, а сценарио је рађен по њеној идеји „Прва од А до Ш“

·         Специјално за академију текст и музику песме „Азбука“ написала је учитељица Нађа Ђоковић, а песму „Другарство“ наш ученик Јован Гогић

·         У мултимедијалној и техничкој подршци учествовао је наставник Александар Милосављевић

Ових дана пратите наше друштвене мреже јер ћемо објавити још фотографија и снимака са Свечане академије, али и имена свих учесника.

Хвала вам, Андријаши,  што сте представили нашу школу на најлепши могући начин!

Вашим другарима желим да поручим да буду поносни на вас и што су ђаци Прве основне школе. Сигурна сам да у сваком од наших ученика чучи неки таленат, а ми у школи ћемо се потрудити да га заједно откријемо.

Наставимо да се бавимо лепим стварима и негујемо заједништво у нашој школи.

Директорка школе

Нина Вукић

ПЕТАК - Свечана академија "Прва од А до Ш"

У препуној сали Народног позоришта одржана Свечана академија ,, Прва од А до Ш ". Славили смо три јубилеја - 220 година од рођења великог ужичког добротвора Илије Наранџића, 195 година од оснивања школе и 140 година од зидања школске зграде.
Поносни на наше ученике, поносни на наш колектив, поносни на нашу прошлост, поносни што смо АНДРИЈАШИ!

Прилог TV5 на линку

ЧЕТВРТАК - Изложба "Измаштати Наранџића"

О изложби:

РАДИО ЛУНА

Аутор изложбе посвећене великом школском добротвору Наранџићу је наставник историје Никола Бацетић који је отварајући изложбу подсетио на лик и дело Наранџића.

СРЕДА - Хор млађих разреда и генерална проба приредбе

Чланови хора млађих разреда су, у недељи прославе Дана школе, улепшали дан својим другарима!

УТОРАК - Квиз "Андријашки фер-плеј" и реприза "Побуне у билиотеци"

Наш Ученички парламент остварио у још једној важној улози - били смо домаћини квиза "Андријашки фер-плеј" и угостили колеге парламентарце из осталих градских школа. Надметање је било више него фер, а дружење је протекло у сјајној атмосфери. Победници квиза су ученици ОШ "Нада Матић", екипа Lacoste. Победници дружења смо сви заједно!

ПОНЕДЕЉАК - "Побуна у библиотеци"

У препуном амфитеатру Педагошког факултета изведена је "Побуна у библиотеци", представа наших четвртка из Драмског студија"Цепелин 2", којом је почела седмица у којој обележавамо Дан школе.
Све похвале за наше изузетне глумце, учитељице Љубу Мијатовић и Гоцу Никовић и учитеља Бојана Ђерића.

У сусрет Дану школе

Ближи се Дан школе. Ове године га обележавамо 29. марта под покровитељством Града Ужица у оквиру пројекта "Ужице - престоница културе 2024."
Поред централне приредбе у Народном позоришту, читава недеља уочи нашег великог дана биће испуњена разноликим културним садржајима.
Позивамо вас, драги пријатељи, да будете наши гости на овој смотри младости и талента.
Ученици и колектив Прве основне

Окружно такмичење из математике 2024. године

Наши Андријаши традиционално су заблистали на Окружном такмичењу из математике! Петнаест награда ( од којих петоро ученика са максималним бројем бодова) и три похвале су у рукама наших математичара.
прво место:
Вељко Станић III-5,
Лука Тодоровић IV-5,
Теодора Север VIII-5
Честитамо ученицима и колегама Вери Пековић, Милици Николић, Љубинки Мијатовић, Зори Стевановић, Бојани Меденици, Невени Милосављевић, Бранку Мићовићу, Александри Марковић, Саши Јевтовић Вујoвић и Оливери Ђокић на оствареном успеху!