• 1skola
  • IMG 2219
  • mask2023

ИСТОРИЈСКО-КЊИЖЕВНО ВЕЧЕ

ОБАВЕШТЕЊЕ О УПИСУ УЧЕНИКА У ПРВИ РАЗРЕД И ПРИПРЕМНИ ПРЕДШКОЛСКИ ПРОГРАМ У ШКОЛСКОЈ 2024/2025. ГОДИНИ

ОБАВЕШТЕЊЕ О УПИСУ У ПРВИ РАЗРЕД У ШКОЛСКОЈ 2024/25. ГОДИНИ

Поштовани родитељи будућих првака,

У складу са чланом 18. Закона о основама система образовања и васпитања, предвиђено је да се у први разред основне школе уписују деца која до почетка школске године имају најмање шест и по, а највише седам и по година и која су здравствено способна за полазак у школу.
У први разред основне школе у школској 2024/25. години (редован упис), уписују се деца рођена од 01. 03. 2017. до 28. 02. 2018. године.

РЕЗУЛТАТИ ОКРУЖНОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ ГЕОГРАФИЈЕ

Данас је наша школа била домаћин Окружног такмичења из географије.

Честитке  свим ученицима и наставницима на посигнутим резултатима.

Ранг листе:

Окружно такмичење из биологије 2024.године

Данас је одржано Регионално такмичење из биологије. Ученици наше школе постигли су одличне резултате.
пети. разред
Лара Ђорђевић, 2. место
Алекса Бућић, 2. место
Лазар Новаковић, 3. место
Дуња Ковачевић, 3. место
Сава Станковић, 3. место
шести разред
Виктор Стешевић, 3. место
Мина Зечевић, 3. место
Јелена Ђорђевић, 3. место
Милица Гавриловић, 3. мести
Мина, Јелена и Милица пласирале су се на Републичко такмичење.
Честитамо ученицима и њиховим наставницама Јасни Радосављевић и Бранки Кремић!

Окружно такмичење из хемије 2024. године

На Окружном такмичењу из хемије наши ученици су постигли одличне резултате.
Александар Шнајдер, 1. место
Дамјан Ћук, 1. место
Маша Старчевић, 3. место
Лена Смиљанић, 3. место
Николина Калабић, 1. место
Теодора Север, 3. место
Александар Шнајдер се пласирао на Републичко такмичење.
Честитамо ученицима и њиховим наставницама Светлани Буквић и Катарини Савић!

Окружног такмичења из географије 2024.године

На Окружном такмичењу из географије, Андријаши су и овај пут су били веома успешни.
1. место - Дамјан Ћук VII-5
1. место - Лена Смиљанић VII-5
1. место - Кристина Танасковић VII-4
2. место Виктор Ћалдовић VII-4
3. место - Милош Кнежевић VIII -4
Честитамо ученицима и наставници Стевки Жунић на постигнутим резултатима и желимо пуно успеха на Републичком такмичењу!

Окружно такмичење из технике и технологије 2024. год.

На Окружном такмичењу из технике и технологије наша ученица Нина Николић V-1 oсвојила је 2. место.
Честитамо Нини и наставнику Александру Милосављевићу и желимо пуно успеха на Републичком такмичењу!

Окружно такмичење из српског језика 2024. године

На Окружном такмичењу из српског језика, које је одржано данас у Косјерићу, учествовали су ученици наше школе и остварили следеће резултате:
пети разред
Алекса Бућић 2. место
Теодора Поповић 3. место
Анђелка Гавовић 3. место
Честитамо ученицима и њиховим наставницама Ивани Чукановић и Весни Шекељић!

Захвалница свим учесницима

Драга децо, поштовани наставници,

Желим да честитам нашим ученицима и наставницима, који су припремали и маестрално извели Свечану академију, у петак у препуној сали Народног позоришта.

Поносна сам на све вас, на ваш таленат, умеће, рад, самоувереност.  Диван је осећај бити директор Прве основне школе, која има оволико сјајних талентованих ученика и наставника.

Било је уживање гледати спектакл, који је превазишао оквире школске приредбе. Знам да смо се месецима вредно припремали и ово је доказ да када нешто јако желите и уложите велики труд, снови могу постати стварност. Осећај који сте доживели на сцени, аплаузи и овације, не могу се купити новцем. Њих сте заслужили напорним радом и оним што носите у себи, а што вам нико не може одузети.

Желим да вам пренесем да честитке за Академију стижу са свих страна. Ових дана цео град прича о вама.

За овај успех су заслужни:

·         Сви чланови великог хора  и наставница Јасминка Гајић

·         Сада наша, а у будућности светска оперска дива Анђела Николић

·         Сви чланови малог хора и учитељица Мирела Лазић

·         Плесачи, другаци и учитељи који су их припремали Бојан Ђерић и Гордана Никовић

·         Балерине

·         Сви глумци и наратори и наставнице Јулија Филиповић, Љиљана Јелисавчић и Марина Марјановић

·         Предшколци и њихове васпитачице Марина Баковић и Биљана Николић

·         Сценарио за Свечану академију написала је наставница Бранка Кремић

·         Технички руководилац Свечане академије је била педагог школе Катарина Карановић, а сценарио је рађен по њеној идеји „Прва од А до Ш“

·         Специјално за академију текст и музику песме „Азбука“ написала је учитељица Нађа Ђоковић, а песму „Другарство“ наш ученик Јован Гогић

·         У мултимедијалној и техничкој подршци учествовао је наставник Александар Милосављевић

Ових дана пратите наше друштвене мреже јер ћемо објавити још фотографија и снимака са Свечане академије, али и имена свих учесника.

Хвала вам, Андријаши,  што сте представили нашу школу на најлепши могући начин!

Вашим другарима желим да поручим да буду поносни на вас и што су ђаци Прве основне школе. Сигурна сам да у сваком од наших ученика чучи неки таленат, а ми у школи ћемо се потрудити да га заједно откријемо.

Наставимо да се бавимо лепим стварима и негујемо заједништво у нашој школи.

Директорка школе

Нина Вукић